117 este deocamdată numărul dosarelor de locuință socială care au documentația completă, conform verificărilor efectuate până în acest moment de comisia socială de evaluare a dosarelor.
Municipalitatea deținea în arhivă 2123 de cereri pentru locuință socială, depuse începând cu anul 1999, și tuturor celor 2123 de solicitanți le-au fost trimise adrese pentru actualizarea dosarelor. Situația multora însă s-a schimbat între timp, nemaiîndeplinind criteriile pentru acordarea unei locuințe sociale (de exemplu, și-au dobândit între timp o proprietate), astfel că 1227 de cereri au fost respinse. Comisia de analiză a solicitărilor de locuințe sociale va analiza în perioada următoare și restul de 779 dosare.
Lista documentelor necesare solicitării unei locuințe sociale
Criterii de ierarhizare – locuințe sociale
Ultima modificare: 18.01.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu